Domy Dziecka w sieci.


Wciąż nie wiele polskich Domów Dziecka ma swoje strony internetowe. Oczywiście nie mówimy tutaj o skromnych wpisach na strona starostw powiatowych. Pewnie zadają sobie Państwo pytanie: "A właściwie dlaczego Dom Dziecka powinien posiadać swój serwis internetowy? Przecież niczego nie sprzedaje i nie świadczy usług".


Wbrew pozorom powodów jest conajmniej kilka. Nasze społeczeństwo jest zalewane negatywnymi informacjami opisującymi wydarzenia w domach dziecka, szkołach, przedszkolach czy żłobkach. Ludzie z zwyczajnej troski interesują się i chcą wiedzieć co dzieje się w placówkach w ich okolicy. Często strona internetowa jest jedynym miejscem do pochwalenia się pracą z dziećmi i młodzieżą na zewnątrz. Domy Dziecka nie istnieją w oderwanej rzeczywistości a wiedza lokalnej społeczności prowadzi do akceptacji i wzajemniej pomocy w trosce o dobro dzieci.

rawski dom dziecka

Drugim ważnym powodem posiadania strony internetowej jest gromadzenie kroniki ważnych wydarzeń i uroczystości, która jest dostępna dla każdego zainteresowanego. Z doświadczenia wiem, że te informacje przeglądają również wychowankowie domów jak i pracownicy. Kolejnym i już ostatnim opisywanym przeze mnie motywem skłaniającym do stworzenia strony internetowej placówki jest pozyskiwanie sponsorów. W dzisiejszych "trudnych" czasach trudno jest o osoby czy też firmy, które bezinteresownie wspomogą finansowo czy też rzeczowo placówki. Sytuacja diametralnie się zmienia gdy Dom Dziecka ma swoją własną stronę internetową. Potencjalny darczyńca z racji obecności w internecie ma ułatwione zadanie odnalezienia placówki, którą chce obdarować. Ponadto z zawartości serwisu internetowego może dowiedzieć się o pracy z młodzieżą i o należytym wykorzystaniu powierzonych środków. Dobroczyńca ma szansę pochwalenia się w kuluarach swoją dobrocią(a także podać adres strony www placówki, której pomaga).


Powyższy artykuł obrazuje oczywiście tylko poglądy członków naszej firmy na temat zasadności posiadania strony internetowej przez placówki wychowawcze. Jeśli podzielają Państwo nasze zdanie zapraszamy do współpracy, a złożymy Państwu specjalną ofertę.